ମହାନଗରମୁଖ୍ୟ ଖବରରାଜ୍ୟ

ଉତ୍କଳମଣି ହୋମିଓପାଥିକ ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜ ଓ ହସ୍ପିଟାଲ ରେ ଓଡିଶା ମୋ ପରିବାର ଓ ଜୀବନ ବିନ୍ଦୁ ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ 50 ୟୁନିଟ ରକ୍ତ ସଂଗୃହିତ

ରାଉରକେଲା,୧୭/୧ (ଉତ୍କଳ ସମାଚାର): ଓଡ଼ିଶା ମୋ ପରିବାର ଜୀବନ ବିନ୍ଦୁ ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ ଏକ ମେଗା ସ୍ବେଛାକୃତ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ସେକ୍ଟର -21 ସ୍ଥିତ ନୟାବଜାର ସ୍ଥିତ ଉତ୍କଳମଣି ହୋମିଓପାଥିକ ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜ ଓ ହସ୍ପିଟାଲ ପରିସର ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରେ ଓଡିଶା ସରକାର ଙ୍କ ଶ୍ରମ ଓ ଇଏସ୍ଆଇ ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ସାରଦା ପ୍ରସାଦ ନାୟକ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ଫିତା କାଟି ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ସମସ୍ତ ରକ୍ତଦାନ କରିଥିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଙ୍କୁ ବେଶ୍ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲେ। ମେଡିକାଲ କଲେଜ ର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନେ ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇ ଆସି ସ୍ବତପବଋତଭଳ ଭାବେ ରକ୍ତଦାନ କରିଥିଲେ। ରକ୍ତଦାନ ର ମହତ୍ବ ବୁଝି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନେ ରକ୍ତଦାନ ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସିଥିବା ରୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ସମସ୍ତ ଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ କରିବା ସହ କୃତଜ୍ଞତା ଜ୍ଞାପନ କରିଥିଲେ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରେ ଅନ୍ଯାନ୍ଯ ଉପସ୍ଥିତ ଅତିଥି ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଜେଡି ରାଉରକେଲା ନଗର ସଭାପତି ଗଗନ ପଣ୍ଡା, ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡ଼ି ନେତା ବ୍ରିଜ ମୋହନ ଅଗ୍ରୱାଲ,ଯୁବ ବିଜେଡି ସଭାପତି ସୁଶାନ୍ତ ରାଉତ (ବୁବୁଲି) ,ପପୁ ମାହାନ୍ତି, ନିମାଇଁ ରାଉତ, ମୀନକେତନ ନାୟକ, ଦୁଷ୍ମନ୍ତ ରାଉତରାୟ, ଜ୍ଞାନେନ୍ଦ୍ର ଜେନା,ଡି ଅଭକ୍ କୁମାର ପ୍ରମୁଖ ଥିଲେ। କଲେଜ ର ଅଧ୍ଯକ୍ଷା ନିବେଦିତା ନାଥ ଙ୍କ ସମେତ କଲେଜ ର ଅଧ୍ଯାପକ ଡ଼ା ଅବଦୁଲ କରିମ୍, ଡ଼ା ଡ଼ଲି ସେଠୀ ,ଡ଼ା ଅଜୟ ବିଶ୍ବାଳ ,ଡ଼ା ଶୁଭମ ସେଠୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରେ ସକ୍ରିୟ ସହଯୋଗ କରିଥିବା ବେଳେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଭାପତି ହିତେଶ ଗିରି, ସମ୍ପାଦକ ବିଭାସ ଦାସ, ଛାତ୍ର ସଂଯୋଜକ ବୁଲୁ ନାୟକ, ମଧୁସ୍ମିତା ଦଳେଇ,ଅର୍ପନା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ ବେହେରା ଦିବ୍ଯଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରାରମ୍ଭ ରୁ ରହି ଶିବିର ପରିଚାଳନା ରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଶିବିର ରେ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ ଠାରୁ ସମସ୍ତ ଟେଷ୍ଟିଂ ଆଦି ଆରଜିଏଚ ଡାକ୍ତର ଏମ୍ ସୋରେନ ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱ ରେ ଆରଜିଏଚ ରକ୍ତଭଣ୍ଡାର ର କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ସମ୍ପାଦନା କରିଥିଲେ। ଏହି ଶିବିର ରେ ମୋଟ 50 ୟୁନିଟ୍ ରକ୍ତ ସଂଗୃହିତ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ସମସ୍ତ ସଂଗୃହିତ ରକ୍ତ ରାଉରକେଲା ସରକାରୀ ହସ୍ପିଟାଲ ର ରକ୍ତଭଣ୍ଡାର କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *